Zbudowaliśmy pierwszy skatepark w Polsce

Firma MPGs.c. znana pod domeną SKATEPARKI.PL powstała w 1995r. Zbudowaliśmy pierwszy w Polsce kryty skatepark wieloobiektowy : dwie minirampy + mały street z rurkami w hali dawnej przędzalni w Łodzi . Jeździli tam pionierzy deski i rolek – wielu z nich do dziś jest związanych ze skateboardingiem – jak Piotr Dabov czy Tomek Frant.

Ten nowy nurt dla wielu młodych ludzi stał się stylem życia. Klub rolkowy nie miał jednak długiego żywota – halę przydzielono Uniwersytetowi Łódzkiemu – obecnie Wydz. Geografii. Po tym miejscu pozostały nam wyjątkowe wrażenia , wiele niespełnionych wizji, pasje konstruktorskie i nieustające zamiłowanie do sportów ekstremalnych… Postanowiliśmy budować skateparki dla innych. Rozpoczęliśmy budowę nowej konstrukcji składanej w wersji stalowej na zamówienie firmy Coca-Cola dla promocji ogólnopolskiej ich nowego wyrobu Cherry – Coke.

W ten sposób w 1996r. został wykonany pierwszy mobilny skatepark w Polsce z minirampą, dopingiem, funboxem i bankiem, całkowicie demontowany i składany w 2 godziny. Przewożony przez 2 tiry skatepark, odwiedził przez całe wakacje ’96 kilkanaście miast w Polsce od Sopotu po Zakopane – pokazy jazdy stały się wydarzeniem bez precedensu. Styl skateline po raz pierwszy poza ulicznym streetem pojawił się w centrum wydarzeń na arenie ogólnopolskiej – święcił tryumfy i to pod banderą najbardziej znanej marki na świecie. Era inline skate rozpoczęła się w Polsce na dobre.